Psycholodzy
Anna Chechłowska
Jestem psychologiem. Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym studiuję podyplomowo na kierunku seksuologia kliniczna oraz przygotowanie pedagogiczne w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu.
W swojej pracy kieruję się otwartością, dużą empatią i szerokim spojrzeniem na daną sprawę. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie. Udzielam poradnictwa psychologicznego w zakresie zarządzania emocjami i stresem, psychoedukacji, diagnozy oraz poradnictwa seksuologicznego.
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie czteroletniego szkolenia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyłam również podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia. Regularnie podnoszę swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę z zakresu psychotraumatologii w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii.
Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam pracując m.in. w szkole, w obszarze pomocy społecznej oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Pracuję z osobami dorosłymi. Pomagam osobom, które doświadczają zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, poczucia niskiej wartości, trudności w radzeniu sobie ze stresem lub przechodzą przez różnego rodzaju kryzysy życiowe.
Pracuję w nurcie psychoterapii integracyjnej, która łączy różne podejścia terapeutyczne oraz metody pracy. Pozwala mi to jak najlepiej dopasować metody i techniki terapeutyczne do indywidualnych potrzeb Pacjenta. W pracy najbardziej cenię sobie autentyczny kontakt z drugą osobą. Wierzę, że bliska relacja terapeutyczna oparta na poczuciu bezpieczeństwa, wzajemnego zaufania i akceptacji stanowi podstawę efektywnej terapii. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Jestem psychologiem oraz absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozpoczęłam również czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie.
W mojej pracy koncentruję się na psychoedukacji i wsparciu osób zmagających się z trudnościami w codziennym funkcjonowaniu, obniżonym nastrojem, lękiem, niską samooceną i negatywnymi myślami na swój temat, doświadczających problemów w sferze seksualnej oraz pragnących poprawić jakość swojego funkcjonowania i relacji z innymi.
Specjalizuję się również w pracy z dziećmi i młodzieżą, przeżywającymi kryzysy rozwojowe, problemy szkolne i rodzinne, brak motywacji i energii oraz mającymi trudności z akceptacją siebie. Pomagam również rodzicom w budowaniu pozytywnych relacji ze swoimi dziećmi.
Pomagam osobom zmagającym się z:
Zaburzeniami lękowymi;
Zachowania agresywnymi i samookaleczeniami;
Zaburzeniami emocjonalnymi;
Zaburzeniami nastroju;
Trudnościami z komunikacją i nawiązywaniem relacji społecznych;
Niskim poczuciem własnej wartości;
Trudnościami edukacyjnymi, obniżoną motywacją, brakiem energii;
Przemocą rówieśniczą;
Brakiem akceptacji;
Zaburzeniami rozwojowymi;
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. pracując z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w szkołach podstawowych i licealnych, w Stowarzyszeniu "Dla rodziny" udzielając pomocy psychologicznej osobom dorosłym, które przeżywały kryzysy życiowe i zmagały się z poczuciem samotności, w Fundacji JiM, w której pracowałam z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami oraz na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Centralnego Szpitala Klinicznego.
Udzielam pomocy osobom dorosłym oraz dzieciom i młodzieży, którzy poszukują rozwiązania swoich problemów. Prowadząc konsultację i poradnictwo psychologiczne oraz seksuologiczne korzystam z technik terapii poznawczo-behawioralnej oraz założeń psychologii i seksuologii pozytywnej. Szczególnie dużo satysfakcji sprawia mi współtowarzyszenie w odkrywaniu zasobów moich klientów i nauce nowych umiejętności społecznych i emocjonalnych.
W gabinecie najważniejsze jest dla mnie zagwarantowanie bezpiecznej przestrzeni, w której można odnaleźć szacunek, tolerancję i akceptację dla każdej trudności, pozbawionej uczucia "bycia ocenianym".
Sylwia Gece
psychologia w Łodzi. Ukończyłam studia podyplomowe z
psychotraumatologii. Jestem Interwentem Kryzysowym,
Terapeutą leczenia traumy metodą Brainspotting, a także
praktykiem Racjonalnej Terapii Zachowań (RTZ) oraz Terapii
Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Stale poszerzam
swoje kompetencje.
Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w oświacie,
prywatnych i państwowych poradniach, pracowałam z dorosłymi,
dziećmi oraz młodzieżą. Dodatkowo wykonuje diagnozę ADHD
dzieci i dorosłych , a także wydaje zaświadczenia do operacji
bariatycznej.
Zapraszam osoby, które mają problemy m.in. z:
-Nieprzepracowaną traumą,
- Niskim poczuciem własnej wartości,
- Trudności w radzeniu sobie ze stresem,
-Trudności w relacjach międzyludzkich,
- Problemy dnia codziennego.
W swojej pracy podchodzę do każdego klienta indywidualnie,
tworzyć atmosferę wzajemnego rozumienia, braku oceniania,
dając przestrzeń do przeżywania każdej emocji i pomoc w
akceptacji tego co aktualnie przeżywa klient.
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. W mojej praktyce zyskałam ważne doświadczenie w pisaniu opinii psychologicznych - zajmuję się interpretacją testów ADHD oraz spektrum autyzmu. Prężnie poszerzam swoją wiedzę oraz kompetencje, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb klienta. Udzielam konsultacji psychologicznych oraz diagnoz. Cennym doświadczeniem był dla mnie wolontariat na telefonie pomocy dla osób LGBTQ+, gdzie udzielałam wsparcia na linii.
Pomogę Ci zrozumieć i zaakceptować siebie; stworzyć własne sposoby radzenia sobie z napięciem i silnymi emocjami; określić jasne i osiągalne cele w dalszej ścieżce samorozwoju.
W mojej pracy do każdego podchodzę indywidualnie, z otwartością i empatią. Pragnę stworzyć dla klienta bezpieczną przestrzeń, w której będzie miał szansę na rozwój oraz lepsze zrozumienie samego siebie.
Marzenie o udzielaniu wsparcia psychologicznego jest ze mną od kiedy pamiętam. Wierzę, że każdy człowiek jest wyjątkowy i ma w sobie potencjał oraz zasoby do zbudowania satysfakcjonującego życia. W pracy z drugim człowiekiem bliskie jest mi podejście holistyczne. Cenię sobie kontakt terapeutyczny oparty na szacunku, zaufaniu i komforcie.
Jestem diagnostą ADHD u osób dorosłych. Udzielam także wsparcia psychologicznego w zakresie trudności związanych z emocjami oraz stresem, niskim poczuciem własnej wartości, obniżoną motywacją, nasilonym lękiem, zaburzeniami psychosomatycznymi.