Psycholodzy Dzieci i Młodzieży
Jestem absolwentką psychologii klinicznej na Uniwersytecie Łódzkim. Mam ponad 10 lat doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą, w różnym wieku i z różnych środowisk, zatem świat oraz problemy młodych i nastoletnich ludzi jest mi bliski. Zajmuję się również terapią dzieci i młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwoju .
Szczególnie ważna jest dla mnie atmosfera oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Zbudowanie dobrej relacji ułatwia proces wychodzenia z kryzysu, oraz zachęca do kontynuowania współpracy.
Poza wspieraniem dzieci i młodzieży zajmuję się również szeroko rozumianym poradnictwem rodzicielskim – zapraszam z każdym pytaniem i każdą wątpliwością
W swojej pracy zajmuję się:
- Budowaniem pozytywnego obrazu siebie
- Asertywnym wyrażaniem złości
- Problemami w kontaktach z rówieśnikami
- Problemami w szkole
- Obniżonym nastrojem u dzieci i młodzieży
- Trudnościami w nauce
- Problemami z koncentracją uwagi
- Nadużywaniem przez dzieci i młodzież telefonów, komputerów, tabletów, itp.
- Trudnościami w doświadczaniu porażek
- Całościowymi zaburzeniami rozwoju
- Problemami z wyrażaniem i przeżywaniem emocji
- Wszelkimi wątpliwościami rodziców
- Wykluczeniem rówieśniczym
Ponad to umiem sprawić, aby dzieci, które nie lubią chodzić do szkoły polubiły ją. Zapraszam do współpracy.
.jpg)
Dr Ewa Marat
Nazywam się Ewa Marat jestem z wykształcenia psychologiem, studiowałam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, z którym później współpracowałam przez ponad 20 lat, początkowo jako asystent, a po obronie doktoratu jako adiunkt w Zakładzie Psychologii Społecznej i Badań nad Rodziną.
W obszarze moich zainteresowań zawsze była rodzina, czyli osoby dorosłe, młodzież i dzieci oraz ich funkcjonowanie psychospołeczne w różnych środowiskach. Łączyłam i łączę do dziś pracę wykładowcy w wyższej uczelni (AHE) z praktycznym doświadczeniem klinicznym, które zdobywałam stopniowo w różnych miejscach pracy. Początkowo skupiłam się na diagnostyce, korekcji trudnych zachowań oraz zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży oraz modyfikacji relacji w rodzinie, postaw rodzicielskich pracując Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Następnie współpracowałam z fundacją „Równe Szanse” w Łodzi. Posiadam doświadczenie w pracy z rodziną w kryzysie, zagrożoną rozpadem relacji i więzi partnerskich oraz z dziećmi, które doświadczają traumy związanej z rozwodem rodziców, które zdobyłam w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów.
Bliskie są mi problemy osób niepełnosprawnych, stąd moja przygoda i możliwość pracy w Domu Dziennego Pobytu dla Młodzieży Niepełnosprawnej. Projekt był realizowany przez stowarzyszenie „JA – TY – MY” z środków UE, co pozwoliło mi wejść w świat osób autystycznych, z Zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, mogłam docenić ich emocjonalność i specyficzne postrzeganie świata bez obłudy i kłamstw. Obecnie pracuję w szkole, gdzie mam okazję na bieżąco mierzyć się z problemami dzieci i młodzieży, na które znacząco wpłynęła sytuacja pandemii, izolacji społecznej, braku kontaktów z rówieśnikami i konfliktów rodzinnych.
W swojej pracy staram się łączyć różne podejścia terapeutyczne po to, by w atmosferze wzajemnego zrozumienia, empatii i życzliwości stosować metody „szyte na miarę” i dostosowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, sytuacji życiowej danej osoby.
