Psychoterapeuci
Wiedzę i doświadczenie w pracy z pacjentem zdobywałam m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Centrum Służby Rodzinie i Poradni Psychologicznej, gdzie udzielam wsparcia osobom doświadczającym trudnych emocji (smutek, lęk, poczucie winy, krzywdy, straty), doznającym trudności w relacjach, radzeniu sobie ze stresem, przeżywającym stany niepokoju, obniżonego nastroju, bezsenności, zamartwiania się, braku motywacji.
Obszar mojej pracy:
- zaburzenia lękowe
- zaburzenia nastroju
- zaburzenia odżywiania
- kryzysy życiowe (rozstanie, żałoba, choroba własna lub w rodzinie, utrata pracy)
- trudności w relacjach międzyludzkich
- niskie poczucie własnej wartości
W praktyce terapeutycznej stosuję głównie techniki terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii akceptacji i zaangażowania, bliska jest mi także praca w duchu dialogu motywującego. Za priorytet stawiam sobie budowanie relacji opartej na zaufaniu, empatii i współpracy. Podążając za potrzebami Pacjenta, pomagam w realizacji własnego potencjału i osiągnięciu lepszej jakości życia.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie czteroletniego szkolenia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyłam również podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia. Regularnie podnoszę swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę z zakresu psychotraumatologii w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii.
Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam pracując m.in. w szkole, w obszarze pomocy społecznej oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Pracuję z osobami dorosłymi. Pomagam osobom, które doświadczają zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, poczucia niskiej wartości, trudności w radzeniu sobie ze stresem lub przechodzą przez różnego rodzaju kryzysy życiowe.
Pracuję w nurcie psychoterapii integracyjnej, która łączy różne podejścia terapeutyczne oraz metody pracy. Pozwala mi to jak najlepiej dopasować metody i techniki terapeutyczne do indywidualnych potrzeb Pacjenta. W pracy najbardziej cenię sobie autentyczny kontakt z drugą osobą. Wierzę, że bliska relacja terapeutyczna oparta na poczuciu bezpieczeństwa, wzajemnego zaufania i akceptacji stanowi podstawę efektywnej terapii. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Weronika Czajka
Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia o specjalności psychologia zdrowia i kliniczna oraz uczestniczką czteroletniego akredytowanego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam certyfikowane szkolenie z zakresu Prowadzenia treningu umiejętności społecznych. Doświadczenie zdobywałam na warsztatach terapii zajęciowej, w przedszkolu terapeutycznym, szkole specjalnej przysposabiającej do pracy oraz oddziale psychiatrycznym dla młodzieży. Posiadam uprawnienia pedagogiczne. Moją pracę poddaję systematycznej superwizji. Stale poszerzam swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i warsztatach.
Pomagam osobom, które doświadczają:
Kryzysów emocjonalnych
Trudności w radzeniu sobie ze stresem
Spadku motywacji
Niskiego poczucia własnej wartości
Nasilonego lęku, niepokoju
Obniżonego nastroju
Zmiennych nastrojów
Depresji
Trudności w relacjach międzyludzkich
Trudności w radzeniu sobie z życiowymi zmianami
Poszukują możliwości rozwoju osobistego
W swojej pracy skupiam się na empatycznym rozumieniu trudności klienta oraz wsparciu w ich rozwiązywaniu. Bardzo ważne jest dla mnie zbudowanie relacji opartej na zaufaniu, szacunku i życzliwości.
.jpeg)
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie 4-letniego szkolenia w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej rekomendowanego przez PTTPB . Ukończyłam psychologię w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego o specjalności psychologia zdrowia i kliniczna.
Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych zmagających się z lękiem, depresją, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami osobowości, stresem, fobią, kryzysem życiowym oraz emocjonalnym na skutek żałoby, choroby, trudności relacyjnych czy zawodowych.
W swojej praktyce uważam za bardzo ważne, by relację z pacjentem opierać na empatii i zaufaniu, a potrzeby z jakimi pojawił się w gabinecie zostały zrealizowane w pełnej współpracy i zrozumieniu.

Jestem psychologiem oraz absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozpoczęłam również czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie.
W mojej pracy koncentruję się na psychoedukacji i wsparciu osób zmagających się z trudnościami w codziennym funkcjonowaniu, obniżonym nastrojem, lękiem, niską samooceną i negatywnymi myślami na swój temat, doświadczających problemów w sferze seksualnej oraz pragnących poprawić jakość swojego funkcjonowania i relacji z innymi.
Specjalizuję się również w pracy z dziećmi i młodzieżą, przeżywającymi kryzysy rozwojowe, problemy szkolne i rodzinne, brak motywacji i energii oraz mającymi trudności z akceptacją siebie. Pomagam również rodzicom w budowaniu pozytywnych relacji ze swoimi dziećmi.
Pomagam osobom zmagającym się z:
Zaburzeniami lękowymi;
Zachowania agresywnymi i samookaleczeniami;
Zaburzeniami emocjonalnymi;
Zaburzeniami nastroju;
Trudnościami z komunikacją i nawiązywaniem relacji społecznych;
Niskim poczuciem własnej wartości;
Trudnościami edukacyjnymi, obniżoną motywacją, brakiem energii;
Przemocą rówieśniczą;
Brakiem akceptacji;
Zaburzeniami rozwojowymi;
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. pracując z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w szkołach podstawowych i licealnych, w Stowarzyszeniu "Dla rodziny" udzielając pomocy psychologicznej osobom dorosłym, które przeżywały kryzysy życiowe i zmagały się z poczuciem samotności, w Fundacji JiM, w której pracowałam z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami oraz na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Centralnego Szpitala Klinicznego.
Udzielam pomocy osobom dorosłym oraz dzieciom i młodzieży, którzy poszukują rozwiązania swoich problemów. Prowadząc konsultację i poradnictwo psychologiczne oraz seksuologiczne korzystam z technik terapii poznawczo-behawioralnej oraz założeń psychologii i seksuologii pozytywnej. Szczególnie dużo satysfakcji sprawia mi współtowarzyszenie w odkrywaniu zasobów moich klientów i nauce nowych umiejętności społecznych i emocjonalnych.
W gabinecie najważniejsze jest dla mnie zagwarantowanie bezpiecznej przestrzeni, w której można odnaleźć szacunek, tolerancję i akceptację dla każdej trudności, pozbawionej uczucia "bycia ocenianym".
Justyna Czajka
Jestem absolwentką jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku psychologia zdrowia i kliniczna. Zdobywałam wiedzę podczas półrocznych stypendiów zagranicznych: na Uniwersytecie Macedońskim w Salonikach oraz Uniwersytecie w Walencji. Jestem uczestniczką czteroletniego akredytowanego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, przygotowującego do Certyfikacji Psychoterapeuty PTTPB. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Jestem certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych, posiadam także uprawnienia pedagogiczne. Swoją wiedzę psychologiczną i terapeutyczną poszerzam na licznych szkoleniach i kursach. W pracy koncentruję się na indywidualnym podejściu do klienta, tworzeniu bezpiecznej i empatycznej relacji terapeutycznej bazującej na zasadach tolerancji, akceptacji i szacunku.
Pomagam osobom zmagającym się z:
zaburzeniami lękowymi
zaburzeniami nastroju
trudnościami w zakresie radzenia sobie ze stresem
obniżoną motywacją
kryzysami życiowymi
trudnościami w relacjach międzyludzkich i w zakresie umiejętności społecznych
niskim poczuciem własnej wartości
Dodatkowo oferuję wsparcie dzieciom zmagającymi się z wyzwaniami rozwojowymi, trudnościami ze sfery emocjonalno-społecznej, problemami szkolnymi, rodzinnymi, doświadczającymi silnego lęku i obniżonego nastroju. Oferuję pomoc psychoedukacyjną dla rodziców. Pracę poddaję systematycznej superwizji.

W pracy korzystam z doświadczeń, które zdobywałam m. in. w centrum psychoterapii i wspierania rozwoju, poradni psychologiczno-pedagogicznej, w ośrodku wsparcia- zapobiegania przyczynom przestępczości i pomocy ofiarom przestępstw oraz fundacji wspierającej osoby dotknięte traumą.
