Terapia Par Seksuologiczna
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim oraz seksuologię praktyczną na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, która koncentruje się na pozytywnym podejściu do seksualności człowieka i ujmuje ją w sposób dostosowany do zmieniających się norm. Wierzę, że pozytywne podejście do seksualności jest kluczem do uzyskania satysfakcjonującej relacji z innymi ludźmi oraz samym sobą. Ukończyłam również podstawowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w szkole CTSR. Aktualnie poszerzam swój zakres kompetencji w 4-letniej szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT) w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez regularne uczestnictwo w warsztatach, szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Tomasz Szewczyk
Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Łódzkim oraz seksuologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestnicząc w licznych wykładach, szkoleniach oraz czytając fachową literaturę. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w 4-letnim szkoleniu z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, przygotowującej do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty PTTPB. W pracy psychologicznej korzystam z dorobku nurtu poznawczo-behawioralnego. W gabinecie najważniejszy jest dla mnie pacjent, bo to on jest ekspertem od samego siebie. Kieruję się zasadą, że każdy ma w sobie wystarczające zasoby, żeby uporać się z trudnościami, a psycholog tylko pomaga mu je odkryć.
Aktualnie pracuję z osobami, które doświadczają:
- zaburzeń lękowych,
- fobii,
- zaburzeń odżywiania,
- zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych,
- zespołu stresu uogólnionego,
- straty po bliskiej osobie,
- wykluczenia społecznego,
- przedwczesnego wytrysku,
- obniżonego libido,
- uzależnienia od masturbacji, pornografii i seksu
- zaburzenia erekcji,
- obniżonej satysfakcji z życia seksualnego
Kim jest psycholog seksuolog?
Psycholog seksuolog to specjalista zajmujący się psychologicznym aspektem seksualności człowieka. W przeciwieństwie do lekarza seksuologa, który zajmuje się biologicznym podłożem trudności seksualnych, psycholog seksuolog nie ma uprawnień do wystawiania recept, prowadzenia farmakoterapii, czy wykonywania badań medycznych. Warto o tym pamiętać udając się na wizytę do specjalisty.
-trudności w osiąganiu orgazmu
-zaburzenia erekcji i/lub wytrysku
-trudności seksualne w związku
-obniżone libido lub nadmierny popęd seksualny
-dolegliwości bólowe podczas zbliżeń
-trudności z tożsamością lub orientacją seksualną
-wsparcie dla osób LGBT+ oraz ich bliskich
-nietypowe preferencje seksualne, fetysze
-edukacja dotycząca życia seksualnego
-rozwój zdrowej seksualności
-chęć podniesienia jakości swojego życia erotycznego
-seksualność osób niepełnosprawnych
i wiele innych.
Jak wygląda wizyta u psychologa seksuologa?
Pierwsze spotkania (1-3) mają charakter konsultacji. Podczas nich masz możliwość podzielenia się swoim problemem, a specjalista będzie zadawać pytania, którą pomogą postawić diagnozę i/lub zaproponować dalsze kroki (np. terapię seksuologiczną, terapię par, skorzystanie z pomocy lekarskiej).